2007.08.06. 06:31
Taxonómia
Kedves Blogolvasóim!
Bizonyos vagyok abban, hogy már tűkön ülve várjátok, hogy elmeséljem, mi történt a balatoni hetem (ami igazság szerint nem volt meg egy hét lévén a szakszervezeti beutaló csak hat napra szólt) alatt. Nos, egyelőre azt kérem, hogy nyugodjanak a kedélyek! Olyan feledékeny voltam ugyanis, hogy elfelejtettem vinni jegyzetfüzetem, melybe a mókás történeteket szoktam megörökíteni. Szerencsére van egy kis sütnivalóm, így ez a körülmény nem fogott ki rajtam. Ámde szegény ember vízzel főz. Kénytelen voltam szalvétára és más egyéb kis papírokra (például a Piroska által használt Gabi szappan csomagolására) jegyezni az eseteket. De addig sem maradtok érdekesség nélkül. Előrebocsátom, hogy az itt felvázolt történet inkább meghökkentett, semmint mosolyra fakasztott.
Tehát, miután megérkeztem a Délivasútba (Piroskámmal minél több időt akartam tölteni, ezért nem utaztam a Balatontól egyenesen Szederkénybe), és érzékeny búcsút vettem kedvesemtől, vidáman elbaktattam a metróig. A Pécsre induló vonat indulásáig ugyanis még rengeteg időm volt, így tervbe vettem Karesz meglátogatását. Kíváncsi vagyok, vajon megköszöni-e, amiért kijavítottam azokat a tévedéseket újságaiban.
Hogy egyik szavam a másikba ne öltsem, el kell mondanom: nem jutottam el Kareszékig. Hogy miért nem? Arra igen egyszerű a válasz. Összefutottam valakivel. Ezt a valakit pedig Ferenczy Skolasztikának hívják. Éppen hazafelé igyekezett, és nagy örömmel üdvözölt. Mondta, hogy minden bizonnyal a sors akarta, hogy összefussunk, mert most legalább megmutathatja lehetséges bizonyítását a Carmichael-féle (máig bizonyítatlan) sejtésre. Mivel nem volt jobb dolgom (Karesz elismerő szavait máskor is bezsebelhetem), hát úgy döntöttem, felkeresem a Ferenczy–rezidenciát.
-- Úgyis régen beszéltem már édesapáddal.
-- A szüleim most nincsenek otthon -– mondta Skolasztika, de további felvilágosítást nem adott.
A lakásban habos kávéval, valamint sóssüteménnyel kínált, majd előhozott egy termetes mappát. Ez tartalmazta a megoldást a Carmichael-féle (máig bizonyítatlan) sejtésre.
Meg kell vallanom nektek, kedves olvasók, kissé szkeptikusan viszonyultam ehhez a bizonyításhoz. Kételyeimet az első negyedóra már igazolta is. Találtam egy-két olyan botorságot, aminek hatására alig tudtam visszafojtani jókedvem. Pukkadozásom látva Skolasztika összecsapta a mappát:
-- Lehet, hogy jobb lenne, ha otthon néznéd át –- azzal kigombolta a blúzán a legfelső gombot.
-- Minden bizonnyal, nekem már úgyis megy a vonatom – mondtam, és a hónom alá vágva a mappát, búcsút intettem Sulinak.
Mivel a vonatút nem ígérkezett túl érdekesnek, úgy gondoltam, már ott nyomban fel fogom lapozni a mappát. Amikor azonban kinyitottam, annak tartalma a földre zuhant.
Mérgelődve gyűjtöttem össze a több ív papírt, amikor váratlanul megütötte valami a szemem. Egy lapon a következő szavak díszelegtek: Férfi–taxonómia -– (remélhetőleg hamarosan dr.) Ferenczy Skolasztika módszere.
-- Hát ennek meg mi köze a Carmichael-féle (máig bizonyítatlan) sejtéshez? -- vakartam meg kobakom, és érdeklődve beleolvastam a dokumentumba.
Hogy elképedésem megértsétek, ehelyütt publikálom is:
„Férfi-taxonómia -– remélhetőleg hamarosan dr. Ferenczy Skolasztika módszere
Arra nézvést, hogy egy egyszerű pontozási szisztémával miként választható ki a minden tekintetben ideális férfiember.
Maximum 100 pont adható, mely percentilisekben a következőképp fest:
v Külső 20% 10 pont kapható azért, ha valaki szemüveges (mert az okos is)
5 pont jár, ha valaki magasabb nálam (mert a férfi legyen magasabb, mint a nő)
5 pont jár, ha úgy öltözik, mint egy dandy (úri sport is kell)
v Érdeklődés 20%
15 pont a természettudományos érdeklődésért (ez kritikus pont, ha természettudományos jártassága nem éri el a 6 pontot, akkor az egész hapsi egy fabatkát sem ér)
5 pont, ha szereti az operát és jár kiállításokra (Chagall, Picasso)
v Entellektuális képességek 50%
Maximum 20 pont adható tudományos fokozatáért (legalsó szint az egyetemi hallgató; főiskolások, illetve az alatt eleve kizárattatnak a megmérettetésből)
30 pont a tudományos munkásságért (publikációnként 5 pont, de az önálló kötet 10-et ér.)
v Egyéb
10 -- pénz
Ez alapján az alábbi eredmények publikálhatóak:
-
Alexei Alexeyevich Abrikosov (kiváló orosz elméleti fizikus, jegyzem meg ehelyütt -- ifj. Farkas Gyula) Skolasztika szerint azonban ez az úriember túl idős hozzá (1928-ban született, ezt is itt jegyzem meg), így eleve kizárattatik, pedig jó parti vón (94 pont)
-
Christian Doppler --> sajnálatos módon már elhúnyt (92 pont)
-
ifj. Farkas Gyula, a BME mérnök–fizikus szakának hamarosan harmadéves hallgatója (89 pont)”
Itt fejezem be Skolasztika művének idézését. Elhűlt ereimben a vér. Arra merek következtetni, hogy Suli esetleg fel akarja melengetni a mi kihűlt szerelmünk? Gyanúmat az is megerősítette, hogy nevemet pirossal keretezte be, valamint szíveket rajzolt köré; s hogy Korponay úr lecsúszott egészen a 74. helyre. Ezt meg mire véljem??? Hiszen Skolasztikának illenék tudnia, hogy az én szívem már foglalt. Az én kedvesem Babos Piroska… akkor mit akarhat Ferenczy Skolasztika???
Várja válaszotok:
ifj. Farkas Gyula
BME mérnök–fizikus szakának hamarosan harmadéves hallgatója
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.